Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč si nedat cigaretu!!! Ťuk, ťuk, ťuk?

 

Na této stránce uvítám vše co se váže k těmto článkům.

ObrazekObrazek

 

 

 

Tabáková směs je jako droga navíc velmi neefektivní, protože kvůli základní návykové látce nikotinu inhaluje kuřák ještě tisíce dalších chemikálií, také dehet, radioaktivní látky – daleko „zdravější“ je prakticky jakákoliv jiná droga v čisté formě, než se invalidizovat, likvidovat zaživa a nakonec udusit kvůli „vytěžení“ psychoaktivního nikotinu.

A co na to politici?

Politik, který nechá dětem k užívání takto zničující drogu a na všech úrovních jí obhajuje jako potravinu, navíc potravinu, která nemusí splňovat na rozdíl od všech (!!!) ostatních splňovat normy na zdravotní nezávadnost, totiž musí být buď zcela sadistický, nebo zcela zkorumpovaný, a jistě mimo zdravý úsudek.

 


Další článek se týká kuřáků marihuany, aby si nemysleli, že jsou
na tom lépe
.

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

 

 

 Mnoho lidí považuje kouření marihuany za zdraví neškodné Britská plicní nadace dnes zarmoutila kuřáky marihuany – zveřejnila totiž výsledky dlouhodobého výzkumu následků, které marihuana působí. Verdikt zní: vykouření tří cigaret ubalených z marihuany působí plicím stejné škody, jaké odpovídají dvaceti vykouřeným tabákovým cigaretám. Pokud jsou marihuana a tabák smíchány v cigaretě dohromady, zdraví škodlivé efekty jsou podle studie ještě mnohem silnější. Podle Heleny Shoveltonové, ředitelky Britské plicní nadace, jde o poměrně jednoduchou záležitost. Jeden šluk marihuanového kouře je prý čtyřikrát objemnější než jeden šluk kouře tabákového.To znamená, že kuřák vdechuje marihuanu hlouběji do plic, kde zůstává déle, než kouř tabákový, a plíce jsou tak vystaveny oxidu uhelnatému po delší čas - a oxid uhelnatý, jak ředitelka plicní nadace připomíná, je poměrně jedovatý plyn. Pokud se týká karcinogenní úrovně marihuanového kouře, studie vypočítává, že rakovinotvorné karcinogeny jsou v marihuaně o celých padesát procent početnější, než v kouři tabákovém.V Británii se již delší čas pokoušejí četné skupiny lobbovat za legalizaci marihuany. Tento průzkum neměl však v žádném případě přispět k diskusi, zda marihuanu "osvobodit" či ne. Předseda plicní nadace Mark Britton řekl BBC jasně, že jediným cílem projektu bylo zkoumat lékařské aspekty kouření marihuany.

  Každým rokem umírá v Británii na plicní choroby asi 150 tisíc lidí a lékaři chtěli zjistit, jak se na plicních nemocech podílí marihuana,o které se mluví spíše jako o droze, která ovlivňuje některé mozkové funkce. Helena Shoveltonová řekla, že úkolem projektu rozhodně nebylo zaujmout morální stanovisko: "Všechno, čeho jsme chtěli dosáhnout, je vzbudit zájem o informace," říká ředitelka britské plicní nadace."Když jsme se totiž z jednoho průzkumu dozvěděli, že si 79 procent mladých lidí myslí, že marihuana je bezpečná, a pouze 2 procenta dotázaných uznává, že marihuana vyvolává dýchací potíže, velmi nás  to vyděsilo," dodala.Podle ní a jejích kolegů zavinily podcenění marihuany lékařské výzkumy, které se prováděly v šedesátých letech.Ať již výzkumný tým chtěl nebo nechtěl zaujmout morální, právní či společenské stanovisko, jistý dopad na veřejnou debatu o marihuaně takovýto průzkum jistě bude mít.

 Lobbyisté za legalizaci marihuany, kteří již se stačili veřejně ozvat, anebo byli dotázáni zdejšími médii, především vyjádřili obavu z toho, že "konzervativní politici tohoto výzkumu zneužijí ve prospěch svých názorů". "Žádný z výsledků lékařského výzkumu se nedotýká základních důvodů,proč vyjmout marihuanu z černého trhu, proč ji právně oddělit od tvrdých drog a proč skončit s kriminalizací těch, kteří marihuanu kouří," podotýká Kevin Williamson ze skupiny aktivistů sdružené kolem vydavatelství Rebel.

 

Obrazek

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

http://www.bbc.co.uk/czech/britanie/021111_cannabis_pckg.shtml

úterý 12. listopadu 2002, 12:41

 

 

V naší zemi podle velmi precizního výpočtu vědecké rady České lékařské komory doplácíme státním rozpočtem tabákovým podnikatelům 40 miliard (!) korun ročně na zdravotní, sociální důsledky a pohřebné, které si vynucuje tabákové podnikání .

Roční ztráta státního rozpočtu z tabákového podnikání, jeho politické podpory je 80 miliard (!) korun. Daňové výtěžky z tabákových drog jsou ovšem jen 40 miliard (!) korun.

Občané České republiky tedy dotují podnikání tabákových firem, které jim invalidizují a zabíjí děti od nejútlejšího věku částkou 40 miliard korun ročně!

Nikdo z politiků, ani hlavní hygienik, N I K D O Vám nemůže vysvětlit, proč se neřeší epidemie dětského kuřáctví, proč státní rozpočet doplácí každým rokem 40 miliard korun tabákovým podnikatelům. Nikdo z politiků nemůže zodpovědět otázku proč spravuje tabákovou drogu jako potravinu!

 

 

 To je to nejhorší.!!!! A co na to ty kuřáku?

Těším se na Vaše komentáře.Peter King

 

 

Podklady:

 Atraktivní filmové dokumenty i veškeré podklady k tomuto článku naleznete na adrese: www.retezlasky.cz  Projektu Tomáše Hanáka a odborných garantů na obranu dětí před tabákovým podnikáním

<a href="http://www.konopnyshop.cz/e-shop/?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" target="_blank"><img src="http://www.konopnyshop.cz/provize/accounts/default1/banners/480x70.gif" alt="Konopný shop" title="Konopný shop" width="480" height="70" /></a><img style="border:0" src="http://www.konopnyshop.cz/provize/scripts/imp.php?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" width="1" height="1" alt="" /> 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: caute

(leona-, 25. 10. 2011 12:41)

máš,laddy diano krásné oči,máš laddy dianno tolik lidem ještě co říci..

Re: Re: Re: caute

(laděna-, 25. 10. 2011 12:44)

je mnoho v pohybovém aparátu v nitru jeho,kdy kouření jest jemu na závadu,jakkoliv stále lidé věří,že právě jim se například rakovina plic vyhne..například-jdeš-li do přirody,zapal sobě cigaretu,ale opatrně,v lese je i sucho a malér je hned..máš vůbec za sebe nějakou odpovědnost?

Re: Re: Re: Re: caute

(tom!, 25. 10. 2011 12:50)

máš to dobrý,chalane,je ti teprve asi třicet pět let,zadupeš a všichni se ztratěj..co? ale-ta záducha bude hochu z tvého plicního sklípku,kde vápenatí tvoje už i játra,máš - li játra,tedy máš i žlučovody,chlapče-dej si pozor a pořád neobtěžuj lidi,hlavně ne pana Bendu!

Re: Re: caute

(POCEM-, 26. 10. 2011 9:48)

VONA JE JEDNA BIBLE,VOLE A MÁ JI JEN MÁLO LIDU,JÁ TEDA CHODIM ZHULENEJ FURT,ALE ZAS TAKOVEJ VŮL NEJSEM,VOBČÁS NĚCO PŘEČTU A TA BIBLE PÍŠE-MANNA NEBESKÁ PŘIJDE VE DVOU POŘADNÍCÍCH A ONA JEST TAKÉ DÁNA TĚM,KDO HLADOVÍ A ŽÍZNIVÍ A CHODÍ NABOSO-rozumíte tomu?

Re: Re: Re: caute

(jitka-, 26. 10. 2011 9:50)

já myslím,nechte se lidi asi nakrmit jídlem ňákym,ne?

Re: Re: Re: Re: caute

(travnatý porost už není-, 26. 10. 2011 19:20)

je vyholenina a za to můžou aktivisti-co nemaj jinýho na práci,než štvát sousedy protivá sobě,aby ty xurvy brzo vstávali a dělali si naschvále-co aby ste se na ně taky podivali z blízka,jak jezděj,v očích pomstu a čím víc rámusej,tím větší válečnou vřavu ty xurvy žijí,jsou zvyklí srát lidi.

Re: Re: Re: caute

(tibor-, 26. 10. 2011 19:29)

já sem teda cigán,jo,ale trávu ne,já jen kuřivo nastlaný na listě,jo,ale jak ta pani píše,fakt,musí se nechat točit čerstvá,nanic je vole,jak tomu nedat,co to má mět.

Re: Re: caute

(dalila-, 26. 10. 2011 22:11)

molier není,žádný není zázračný spisovatel,je jedině honba za majetkem,a spisuje kde kdo,kdo má peníze,ale se slušností,s učením sebe sama i jiných toto je zlé,není pozitivních písem,ba ani bible dnešnímu člověku nic neříká,niterně jsou lidé chudí,to jest-chudí duchem..proto tento web o zhulení,aby se nevychýlila páteř sprostého obyvatelstva jinam,nežli k sebevraždám...koketujete všichni mnoho už s těmito energiemi!

Re: Re: caute

(tamarka-, 28. 10. 2011 6:36)

říkají mi od mala,tamaro a mně to štve,lžou,vymysleli si tamaru,že jsme doma byly tři holky,a tak mně oslovují mně naschvál,a mně se to moc nelíbí andulo-proč do této diskuze toto vnáším?Proto,že člověk některý,jako oni mi připadá jako ten zhulený a neodpovědný hráč-protože mi andulo říkají všude a ani neznají mé pravé jméno!

Re: caute

(ilonka-, 25. 10. 2011 19:31)

jeho oči po zhulení neznám,ale svoje jo-mám je oteklé jak prase a tak se musíme s holkama matlat do běla jak mrtvoly,aby už to stálo za to.

Re: caute

(tramín-, 25. 10. 2011 19:35)

zhulenej,jo-má trávu vidět na ksichtě-jak porád jezdí pocígu-jednou moje žena,to sem ji eště měl-byla zhulená tak,že netrefila trám u sklepa a vzala to s trámem ke koupáku a já ji hledal dva dny-zhulenej/k tématu/ má-jednak voči takový břidlový,ne,břidla je něco jinýho-břidlicový voči,jak už maj dost.

to je pravda,lidé kouří jedině ze stresu,jiný důvod není,také stresovému-

(anna-, 1. 11. 2011 7:52)

vypětí říkají nuda,kdy tělo se brání ne reakcí na podněty vzteku a násilí,stejné je to s mstou,kdy toto tak zvaní kuřáci velice rádi na jiných uplatňují.

moc ste se pane rozkecaj-víte?

(jo?, 28. 10. 2011 7:17)

to už je moc info najednou,vidíte a to je ono,ego moje řádí-dík za připomínku.

no,no,no, seš fajnovej?to já bych taky ráda byla..

(alena-, 28. 10. 2011 6:39)

co mně naučili,to,kdopak už dnes může bejt autentickej,že jo,mně už to ani nepříde,nějak rači na nic nemyslim...

liga mistrů-

(beanna-, 28. 10. 2011 6:27)

měla za následek v dobách těžce zkoušeného národa ty podmínky-že sebe se musela zeptat jednotlivá entita-jsem ještě vůbec člověkem,nebo mne přepadají zátěžové situace typu-macccac zavřený v zoo a učící se žít postupně bez proudové hlídací báze?

bude-li marihu-

(adéla-, 26. 10. 2011 19:23)

anna,máte teda smolu jak se patří-to je jedovatá xvině jak se patří a běda lidem,do kterejch se dostane!

proč ne? jenom mi dáš pusu,tak se poznáme u autobusu....

(testy na ikvé-no?!, 26. 10. 2011 10:00)

tu taky zpíval,ale pavel novák.a přednáška dopadala dobře,na břiše ležel a měl zlatý voči,co se jen na jednu točí..Pamatujete?všechny nebyly venku,písničky,na slezinách jen-to je suchej,jirka.

zase letěl měsíc přes slunce a ty chrápeš,kámo,vstávej!

(pajik-, 26. 10. 2011 9:36)

Re: zase letěl měsíc přes slunce a ty chrápeš,kámo,vstávej!

(pajik-, 26. 10. 2011 9:40)

měl tenkrát letní kabát,ale bylo zatraceně zima-padal sníh,únorovej a stromy okolo byly nějak rozjásaný-asi příde brzy jaro---chalupa atraktor červenej,co u ní stál,měla svatební šat ze slunce-úplně se v něm koupala--přečti si kámo tuhle psychoušskou knihu o zhulený zuzance,je dost dobrá,nedej na pár vět,kerý jsem z ní opsal-ta kniha má sakra dobrej děj!BEANNA JANEKOVÁ-DĚTI NADĚJE PRO ZEMSKOU PŘITAŽLIVOST.

to je humus

(brainbow, 11. 12. 2009 16:46)

ano tyto stranky mi neco pripominaji...
co takhle www.vesmirni-lide.cz
btw chtelo by to vetší, barevnější a víc naklněný font ať je cílová skupina těchto stránek ještě jasnější... :-DDD


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »