Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč si nedat cigaretu!!! Ťuk, ťuk, ťuk?

 

Na této stránce uvítám vše co se váže k těmto článkům.

ObrazekObrazek

 

 

 

Tabáková směs je jako droga navíc velmi neefektivní, protože kvůli základní návykové látce nikotinu inhaluje kuřák ještě tisíce dalších chemikálií, také dehet, radioaktivní látky – daleko „zdravější“ je prakticky jakákoliv jiná droga v čisté formě, než se invalidizovat, likvidovat zaživa a nakonec udusit kvůli „vytěžení“ psychoaktivního nikotinu.

A co na to politici?

Politik, který nechá dětem k užívání takto zničující drogu a na všech úrovních jí obhajuje jako potravinu, navíc potravinu, která nemusí splňovat na rozdíl od všech (!!!) ostatních splňovat normy na zdravotní nezávadnost, totiž musí být buď zcela sadistický, nebo zcela zkorumpovaný, a jistě mimo zdravý úsudek.

 


Další článek se týká kuřáků marihuany, aby si nemysleli, že jsou
na tom lépe
.

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

 

 

 Mnoho lidí považuje kouření marihuany za zdraví neškodné Britská plicní nadace dnes zarmoutila kuřáky marihuany – zveřejnila totiž výsledky dlouhodobého výzkumu následků, které marihuana působí. Verdikt zní: vykouření tří cigaret ubalených z marihuany působí plicím stejné škody, jaké odpovídají dvaceti vykouřeným tabákovým cigaretám. Pokud jsou marihuana a tabák smíchány v cigaretě dohromady, zdraví škodlivé efekty jsou podle studie ještě mnohem silnější. Podle Heleny Shoveltonové, ředitelky Britské plicní nadace, jde o poměrně jednoduchou záležitost. Jeden šluk marihuanového kouře je prý čtyřikrát objemnější než jeden šluk kouře tabákového.To znamená, že kuřák vdechuje marihuanu hlouběji do plic, kde zůstává déle, než kouř tabákový, a plíce jsou tak vystaveny oxidu uhelnatému po delší čas - a oxid uhelnatý, jak ředitelka plicní nadace připomíná, je poměrně jedovatý plyn. Pokud se týká karcinogenní úrovně marihuanového kouře, studie vypočítává, že rakovinotvorné karcinogeny jsou v marihuaně o celých padesát procent početnější, než v kouři tabákovém.V Británii se již delší čas pokoušejí četné skupiny lobbovat za legalizaci marihuany. Tento průzkum neměl však v žádném případě přispět k diskusi, zda marihuanu "osvobodit" či ne. Předseda plicní nadace Mark Britton řekl BBC jasně, že jediným cílem projektu bylo zkoumat lékařské aspekty kouření marihuany.

  Každým rokem umírá v Británii na plicní choroby asi 150 tisíc lidí a lékaři chtěli zjistit, jak se na plicních nemocech podílí marihuana,o které se mluví spíše jako o droze, která ovlivňuje některé mozkové funkce. Helena Shoveltonová řekla, že úkolem projektu rozhodně nebylo zaujmout morální stanovisko: "Všechno, čeho jsme chtěli dosáhnout, je vzbudit zájem o informace," říká ředitelka britské plicní nadace."Když jsme se totiž z jednoho průzkumu dozvěděli, že si 79 procent mladých lidí myslí, že marihuana je bezpečná, a pouze 2 procenta dotázaných uznává, že marihuana vyvolává dýchací potíže, velmi nás  to vyděsilo," dodala.Podle ní a jejích kolegů zavinily podcenění marihuany lékařské výzkumy, které se prováděly v šedesátých letech.Ať již výzkumný tým chtěl nebo nechtěl zaujmout morální, právní či společenské stanovisko, jistý dopad na veřejnou debatu o marihuaně takovýto průzkum jistě bude mít.

 Lobbyisté za legalizaci marihuany, kteří již se stačili veřejně ozvat, anebo byli dotázáni zdejšími médii, především vyjádřili obavu z toho, že "konzervativní politici tohoto výzkumu zneužijí ve prospěch svých názorů". "Žádný z výsledků lékařského výzkumu se nedotýká základních důvodů,proč vyjmout marihuanu z černého trhu, proč ji právně oddělit od tvrdých drog a proč skončit s kriminalizací těch, kteří marihuanu kouří," podotýká Kevin Williamson ze skupiny aktivistů sdružené kolem vydavatelství Rebel.

 

Obrazek

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

http://www.bbc.co.uk/czech/britanie/021111_cannabis_pckg.shtml

úterý 12. listopadu 2002, 12:41

 

 

V naší zemi podle velmi precizního výpočtu vědecké rady České lékařské komory doplácíme státním rozpočtem tabákovým podnikatelům 40 miliard (!) korun ročně na zdravotní, sociální důsledky a pohřebné, které si vynucuje tabákové podnikání .

Roční ztráta státního rozpočtu z tabákového podnikání, jeho politické podpory je 80 miliard (!) korun. Daňové výtěžky z tabákových drog jsou ovšem jen 40 miliard (!) korun.

Občané České republiky tedy dotují podnikání tabákových firem, které jim invalidizují a zabíjí děti od nejútlejšího věku částkou 40 miliard korun ročně!

Nikdo z politiků, ani hlavní hygienik, N I K D O Vám nemůže vysvětlit, proč se neřeší epidemie dětského kuřáctví, proč státní rozpočet doplácí každým rokem 40 miliard korun tabákovým podnikatelům. Nikdo z politiků nemůže zodpovědět otázku proč spravuje tabákovou drogu jako potravinu!

 

 

 To je to nejhorší.!!!! A co na to ty kuřáku?

Těším se na Vaše komentáře.Peter King

 

 

Podklady:

 Atraktivní filmové dokumenty i veškeré podklady k tomuto článku naleznete na adrese: www.retezlasky.cz  Projektu Tomáše Hanáka a odborných garantů na obranu dětí před tabákovým podnikáním

<a href="http://www.konopnyshop.cz/e-shop/?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" target="_blank"><img src="http://www.konopnyshop.cz/provize/accounts/default1/banners/480x70.gif" alt="Konopný shop" title="Konopný shop" width="480" height="70" /></a><img style="border:0" src="http://www.konopnyshop.cz/provize/scripts/imp.php?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" width="1" height="1" alt="" /> 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: postoloprty-

(alena-, 4. 11. 2011 6:19)

postoloprty a taky blázinec v brtníkách -tam jsou ale nemocní lidé,žádní devianti,a navíc,já je znám..... mají i oni svou duši,a jak nemají bejt zlí,když s nimi zachází tak zvaní normální občané pohrdavě a hrubě...

Re: Re: postoloprty-

(alena-, 4. 11. 2011 6:21)

oni,lidi/normální/tomu říkají blázinec a dokonale přitom i zdravotní sestry školené s maturitou říkají blázinec,tak jak se asi k těm lidičkám tam chovají?

jednota mezi kuřáky-

(Berta-, 4. 11. 2011 6:16)

jedno je , jestli člověk má stát na maso,ani mu nechutná,a mladí ať se taky snažejí,ale cigareta oslovuje každého kuřáka,dem do klidu!

liga mistrů v kopané-

(jan-, 4. 11. 2011 6:15)

guláš,pánové a pivko nesu.cigarety prosím!/to bude zase prachů/.

nekouřím z důvodu depresivních stavů-

(kouřilová-kuřim-, 3. 11. 2011 8:27)

rakovinné buněčné shluky na plicních kanálcích a rakovinné nádorky z těchto rakovinných buněčných malinkatých,čili nenápadných shluků těchto rakovinných buněk,má je kuřák vždy! a není to jen kouření,je to inhalace zplodin ve vzducho - prázdnu,kde se shromažďují páry plné výfukových plynů z automobilů....dopravní prostředky jsou stejně nebezpečné a navíc,jsou lidé,kteří ještě ke všemu rádi túrují,tak zvaně,to znamená-přidávají plyn,tam kde nemusejí,jen tak,ze vzteku--mám souseda,který toto dělá šedesát let s traktorem,zapne jej na nejsilněji a nechá běžet půl hodiny,v bytě se nedá dýchat,celý dům je provoněn v úvozovkách -jeho zplodinami nafty!Takový člověk to dělá naschvál!Hraje si na blbého,ale je to vychcan a vrah!nelituji tyto lidi,dostanou-li rakovinu,nikdy,když si vzpomenu jak jsou mně a mým dětem nebezpeční.Ženské a jejich cigarety,u chlapů je to stejně tak schválně vypalují o sto šest,přijde-li člověk do restaurace,vyhrazený prostor kuřákům je směšný,malý předěl...je to tak všude-tedy-ohavo,máš-li dostat rakovinu,sem s ní,posílám ti tento dar s chutí zpět,čím tys mně chtěl a chceš obdarovat,lumpe!

nade světlem a pode stínem-

(trnap-, 2. 11. 2011 8:02)

potřebuju obrázky na sí dí---maj mít parametry na A/4.maj mít textovou doprovodnou síť,maj mít v citu! vánoce a koledy atd.....

na kole,na kole,a hned s vibracema sme dole,na kole,na kole,-

(jane z svobodů-dr...., 2. 11. 2011 6:01)

pacoše si podáme,a v hospodě na růžku dáme mariáš,pacoši,pacoši,sou hieny a lenoši,tak je nerozmazlovat a božka!prdni jim tu injekci beze citu,voni nic jinýho nezasloužej,sxině...

a starosta rumburskej,vzpoura se nepovedla,bylo málo-

(helga se taky dala vidět-, 2. 11. 2011 5:58)

rámusu,ten jeden blb,co tam vožralej vyřvával byl přísně starostou sykáčkem chráněn,že?jinak by vola musel někdo vykopat a děti,děkuju za bezva preso,člověk musí bejt spravedlivej,starosto města rumburka sykáčku,aňa,kurva,aňa.

toto téma,moc!co,kristíno?

(ale souvisí to s vama-, 2. 11. 2011 5:54)

mám jejich hudbu u prdele,když mají tak dobrou ochranku,aby tam vyřvávaltakový vůl do zpívání,u všeho fakt nemusím být,co,kristíno?

mají nás neustále z trucu-

(igor-a jeho banda-, 2. 11. 2011 5:52)

na očích,prašivci,co rádio crystale a ostatní podvodné mafiánské stanice vašeho hnusu a ty písně?nestačí už , co se zde žije,ti volé o tom musejí i zpívat,jako by toho hnusu bylo málo...

já na to mám názor!

(teddy-, 2. 11. 2011 5:48)

já,alešek su xviňa vyscaná móc-mám moju mamku akoráte, a ona je mi věrná,aspoň!tož,já su sice taky pěkná xviňa , ale zasa nadruhů stránku,aňa se mnú byua,né,že nee,a ivana je taký vyscan,že ně ani v tem libercu nedala jest,a já su hladný furt!a anička ně kúpila jízdenku,z teho jejího , ivanina bytu až na nádraží,to též byla prča,jízdenka byla trucná a milada by na mna rvala,ale aninka nee,enem zarvala na mna,já teda nahlas,aničko,dívaj,tá jízdenka ně nesce ven ze strojka,a teda aninka na mna zarvali,seď a ani nemukaj,totokaj pěkně sedni alešku,a za chvíli tam budeme,víš?

spravedlnosti v konání dobrých skutků je vskutku-

(dartaňanova vize o -, 2. 11. 2011 4:27)

skutku pozitivnímu nepřístupna a to velmi.

je vůbec výmysl ďábla a jeho mstivé,pitomoučké povahy..

(deka-, 2. 11. 2011 4:25)

na světě jsou jedině dva týpky lidstva-jeden týpek tě nenávidí,druhej tě neustává provokovat!

debilní stará a omšelá deko-

(skuz si to ,ty pitomá-, 2. 11. 2011 4:23)

mám deku nejraději hodně daleko od sebe,jsem totiž hektik a hektik se většinou potřebuje rychle zahřát,je li mu mrazivě,a deka to ty pitomej vole nesvede ani omylem.

která přistoupila právě do mého kupé,ač celý vlak zel prázdnotou-

(mátonoha-, 2. 11. 2011 4:20)

vypadala vyčerpaně,právě jako já,mně bylo dvacet,mátonoze v mužském podání asi tak sto padesát,na nebi na něj nějak zapoměli a žije doposud,potkávám mátonohu občas v roudnici a vždy si při tomto podivném míjení se mne a mátonohy vzpomínkami nostalgicky ponížím svůj inteligenční kvocient na body mrazivých setkávání...

rychlík přijel na nádraží právě včas,abych zahodila nedopalek -

(spasmus konečná-, 2. 11. 2011 4:16)

a sedla si vyčerpána po dlouhém útrpném samo-nic sice nedělání a to -silně/proti mé vůli a silně proti mému přesvědčení/ a úlevně jsem zjistila,že v kupéčku jsem sama a mohu tedy beze všeho sebe sama poddávat neutěšeným vzpomínkám prošlých hektických chvil..

pane bendo,vražte si sám přes hubu,dělá to tak dnes leckdo,

(anna-tedy ses nepoučil -, 1. 11. 2011 8:14)

vy máte za úlohu zkrátka dovést lidi do těch nejhorších prostor, aby z nich opravdu byli stejní parchanti jako z tebe.ty tvé ouchcapky,já ti za to ručím,neboť vím,jak s tebou zacházet-tě rychle přejdou a ostatní verbež tvého ujetého kamarádšoftu,ať je to pelikán,nebo jiná ohava,bbohem rozhodně navštíveni nejste,jen jeho ozvěnou,a odezírat budeš jedině proti bohu,nic jiného neděláte,sráči.

caute

(holka x., 5. 5. 2008 8:56)

Lidi ktery mate neaky skusenosti s travou,jak se pozna nejlepe ze je clovek zhulenej??a kdyz huli uz delsi dobu skoro denne?proste chovani a jak vypadaj jeho oci??dikes

Re: caute

(to vás-, 24. 10. 2011 9:01)

pane rozhodně trápit nemusí-vy jste zhulenej jen mnou,jinak si ani nebrkneš.

Re: Re: caute

(dita-, 25. 10. 2011 20:02)

co eště chceš slyšet,vole?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »