Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč si nedat cigaretu!!! Ťuk, ťuk, ťuk?

 

Na této stránce uvítám vše co se váže k těmto článkům.

ObrazekObrazek

 

 

 

Tabáková směs je jako droga navíc velmi neefektivní, protože kvůli základní návykové látce nikotinu inhaluje kuřák ještě tisíce dalších chemikálií, také dehet, radioaktivní látky – daleko „zdravější“ je prakticky jakákoliv jiná droga v čisté formě, než se invalidizovat, likvidovat zaživa a nakonec udusit kvůli „vytěžení“ psychoaktivního nikotinu.

A co na to politici?

Politik, který nechá dětem k užívání takto zničující drogu a na všech úrovních jí obhajuje jako potravinu, navíc potravinu, která nemusí splňovat na rozdíl od všech (!!!) ostatních splňovat normy na zdravotní nezávadnost, totiž musí být buď zcela sadistický, nebo zcela zkorumpovaný, a jistě mimo zdravý úsudek.

 


Další článek se týká kuřáků marihuany, aby si nemysleli, že jsou
na tom lépe
.

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

 

 

 Mnoho lidí považuje kouření marihuany za zdraví neškodné Britská plicní nadace dnes zarmoutila kuřáky marihuany – zveřejnila totiž výsledky dlouhodobého výzkumu následků, které marihuana působí. Verdikt zní: vykouření tří cigaret ubalených z marihuany působí plicím stejné škody, jaké odpovídají dvaceti vykouřeným tabákovým cigaretám. Pokud jsou marihuana a tabák smíchány v cigaretě dohromady, zdraví škodlivé efekty jsou podle studie ještě mnohem silnější. Podle Heleny Shoveltonové, ředitelky Britské plicní nadace, jde o poměrně jednoduchou záležitost. Jeden šluk marihuanového kouře je prý čtyřikrát objemnější než jeden šluk kouře tabákového.To znamená, že kuřák vdechuje marihuanu hlouběji do plic, kde zůstává déle, než kouř tabákový, a plíce jsou tak vystaveny oxidu uhelnatému po delší čas - a oxid uhelnatý, jak ředitelka plicní nadace připomíná, je poměrně jedovatý plyn. Pokud se týká karcinogenní úrovně marihuanového kouře, studie vypočítává, že rakovinotvorné karcinogeny jsou v marihuaně o celých padesát procent početnější, než v kouři tabákovém.V Británii se již delší čas pokoušejí četné skupiny lobbovat za legalizaci marihuany. Tento průzkum neměl však v žádném případě přispět k diskusi, zda marihuanu "osvobodit" či ne. Předseda plicní nadace Mark Britton řekl BBC jasně, že jediným cílem projektu bylo zkoumat lékařské aspekty kouření marihuany.

  Každým rokem umírá v Británii na plicní choroby asi 150 tisíc lidí a lékaři chtěli zjistit, jak se na plicních nemocech podílí marihuana,o které se mluví spíše jako o droze, která ovlivňuje některé mozkové funkce. Helena Shoveltonová řekla, že úkolem projektu rozhodně nebylo zaujmout morální stanovisko: "Všechno, čeho jsme chtěli dosáhnout, je vzbudit zájem o informace," říká ředitelka britské plicní nadace."Když jsme se totiž z jednoho průzkumu dozvěděli, že si 79 procent mladých lidí myslí, že marihuana je bezpečná, a pouze 2 procenta dotázaných uznává, že marihuana vyvolává dýchací potíže, velmi nás  to vyděsilo," dodala.Podle ní a jejích kolegů zavinily podcenění marihuany lékařské výzkumy, které se prováděly v šedesátých letech.Ať již výzkumný tým chtěl nebo nechtěl zaujmout morální, právní či společenské stanovisko, jistý dopad na veřejnou debatu o marihuaně takovýto průzkum jistě bude mít.

 Lobbyisté za legalizaci marihuany, kteří již se stačili veřejně ozvat, anebo byli dotázáni zdejšími médii, především vyjádřili obavu z toho, že "konzervativní politici tohoto výzkumu zneužijí ve prospěch svých názorů". "Žádný z výsledků lékařského výzkumu se nedotýká základních důvodů,proč vyjmout marihuanu z černého trhu, proč ji právně oddělit od tvrdých drog a proč skončit s kriminalizací těch, kteří marihuanu kouří," podotýká Kevin Williamson ze skupiny aktivistů sdružené kolem vydavatelství Rebel.

 

Obrazek

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

http://www.bbc.co.uk/czech/britanie/021111_cannabis_pckg.shtml

úterý 12. listopadu 2002, 12:41

 

 

V naší zemi podle velmi precizního výpočtu vědecké rady České lékařské komory doplácíme státním rozpočtem tabákovým podnikatelům 40 miliard (!) korun ročně na zdravotní, sociální důsledky a pohřebné, které si vynucuje tabákové podnikání .

Roční ztráta státního rozpočtu z tabákového podnikání, jeho politické podpory je 80 miliard (!) korun. Daňové výtěžky z tabákových drog jsou ovšem jen 40 miliard (!) korun.

Občané České republiky tedy dotují podnikání tabákových firem, které jim invalidizují a zabíjí děti od nejútlejšího věku částkou 40 miliard korun ročně!

Nikdo z politiků, ani hlavní hygienik, N I K D O Vám nemůže vysvětlit, proč se neřeší epidemie dětského kuřáctví, proč státní rozpočet doplácí každým rokem 40 miliard korun tabákovým podnikatelům. Nikdo z politiků nemůže zodpovědět otázku proč spravuje tabákovou drogu jako potravinu!

 

 

 To je to nejhorší.!!!! A co na to ty kuřáku?

Těším se na Vaše komentáře.Peter King

 

 

Podklady:

 Atraktivní filmové dokumenty i veškeré podklady k tomuto článku naleznete na adrese: www.retezlasky.cz  Projektu Tomáše Hanáka a odborných garantů na obranu dětí před tabákovým podnikáním

<a href="http://www.konopnyshop.cz/e-shop/?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" target="_blank"><img src="http://www.konopnyshop.cz/provize/accounts/default1/banners/480x70.gif" alt="Konopný shop" title="Konopný shop" width="480" height="70" /></a><img style="border:0" src="http://www.konopnyshop.cz/provize/scripts/imp.php?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" width="1" height="1" alt="" /> 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: caute

(JINDŘICH-, 26. 10. 2011 9:44)

TU KNIHU sem čet,vole,vona ta zhulená zuzanka měla taky tenkrát kabát-to já bych tam dal tuhle větu-tygr se jí válel za krkem a ona nic,všechno jí léží u nožiček,jo,to se musí přečíst,celý,jinak to nepznáš-a ještě má ta BEANNA JANEKOVÁ DOBROU KNIHU-ZPOVĚDNICE NA ZAHRADĚ DUHY.

Re: Re: Re: Re: caute

(linda-, 26. 10. 2011 22:05)

lesk a bída kurtizán je vlastně kniha /huggo/-odpovídající současné situaci lidstva-má-li jedinec srovnatelné představy o slušnosti , nebo bídě,je jedno ,čte-li spisovatele jednoho,či jiného,má ale pocit!to je důležité,pocity-jaký má například pocit jedinec,rád čtoucí romány,životopisy a jiné-jsem s dějem a soucítím,nebo ne, a přeji zlo.Tak říkajíc ,mám tedy všechny na háku,jsem rád,ráda,že jsem já v bezpečí a ani mne nenapadne,že bych,kdybych toto dokázala,dokázal,mohla,mohl pomoci nezištně jiným v pozitivním charakteru.

Re: Re: Re: Re: Re: caute

(adélka-, 28. 10. 2011 6:42)

co se týče těch odstavců a vaší fajnovosti i já bych podle svého citu vyhodila jeden blog za druhým,už jen proto,že moje sestra je fetka,proto to pozorně sleduji,ale zatím jsem se nedočetla nic poučného.Mám ji na starosti a odpovídám za ni.

Re: Re: caute

(uhrals-ALM, 28. 10. 2011 6:29)

teprve dnes rozhodují lidé o své identitě? Na to je paní příliš pozdě,řekl bych..

Re: Re: Re: caute

(uhrin-, 28. 10. 2011 6:32)

já jsem fodbalovým hráčem,ale zhulený hráče jsem vždycky posílal na lavici z jediného důvodu-měj mně rád,nebo ne-jsem jednou za tebe odpověden,máš,cos chtěl..

Re: caute

(oči-, 24. 10. 2011 9:21)

vypadají moc krásně,právě...rači držte hubu...

Re: Re: caute

(vy-, 24. 10. 2011 9:23)

JE VŮBEC RÁD KLOPÍTE-MÁTE RECHT-JE ZDE PLNO OČEK A TY UMĚJ ZÁVIDĚT,PANE-JÁ VÍM SVÉ..

Re: Re: Re: caute

(paní v modrém iks-, 24. 10. 2011 19:11)

je v písničce sice v bílém,ale modrá se hodí víc k starým osobám-kterou jsem..oči neřeknou nikdy pravdu,i když se tak říká-oči mají úlohu jak pro koho a jak kdy a jak s kým,tak na oči nevěřím.

Re: Re: Re: Re: caute

(roman-, 24. 10. 2011 19:14)

oči jsou zrádné,myslím taky..na očích je jedině vidět buď únava,nebo ne-to jediné je pravdivé,jinak lžou a zakrývají,nebo jsou lhostejné,ironické,čili výsměšné,vzteklé a vyzývající..

Re: Re: Re: Re: Re: caute

(anna-, 1. 11. 2011 7:54)

kuřákům je jedno , hlavně toto, mám v práci aspoň úlevu a výmluvu.

Re: Re: Re: Re: caute

(tramin-, 25. 10. 2011 20:06)

eště něco,děcko moje--ňákej hajdala byl lenora a mušil taxem...za /nekendam/za jeden pakl..poprve taky,nemal zkuka eště.

Re: Re: Re: Re: Re: caute

(dan-, 25. 10. 2011 20:10)

pak to nema bejt zhulený,nemaj eště ten šmuk,a jedna -páč se byla na jednej stáči pusanama ho značila-jak s tim flekem,jinej bych nepakoval,za nic.autobus jel,a policajt aby čuměl na ruku,zabásnou tě,dáš vole muj kabát na ty hůlky na vobraze před tim tvym kecem a drž vole,ať ti pakl neukradne ňákej,co jeho nikdá nebyl..

Re: Re: Re: Re: Re: Re: caute

(adéla-, 25. 10. 2011 20:11)

je tak,vole fšecko,nebo neni...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: caute

(arpanka-, 26. 10. 2011 19:27)

tá marihana je moc dobrá,na kloubové reumatismus-je ona tak horká a suchá přitom,i když čerstvě má bejt trhána-a ona ta marihána je taky ,dyž se uvaří,tak ji nepít,ale ani čichat,ale obklady z marihuanny ,to je po bolestivých otocích natotata.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: caute

(anna-, 1. 11. 2011 7:57)

listopad je nějak navázán na kuřáckou agendu-ta se snaží reklamami trávu i ostatní tabákové výrobky ochraňovat,tráva,jakákoliv,/jde jen o množství trávy v cigaretě/ je mnohem agresivnější než pouhá tabáková náhražka,kterou obohacují vonnými esencemi , také za drahé prachy.

Re: Re: Re: Re: caute

(ivo-, 26. 10. 2011 9:53)

já bych každýmu nasral-co dá kdo mně?dělá si z vás prču a si to vymyslel.

Re: Re: Re: Re: caute

(jako v tý-, 26. 10. 2011 9:55)

písničce,pani v černym je to,tolik pamatuju...kecáte blbiny.von je taky kolikrát na písně takovej plagáč,to je hrůza,tudlenc zpíval petr novák.

Re: Re: Re: Re: caute

(daniel-, 26. 10. 2011 19:16)

já mám s trávou tyto zkušenosti-vy hajzlové líný a zkažený-když mi bylo pět let,musela sem chodit krůtám na řebříček,později na medvědí tlapky a jetel a mlíčáky,husám,králíkům,slepicím,kačenám a co vy?vy pitomá bando,čím s vy živíte,trávou-tu bych vám dopřála,ale tu luční,pro voly.

Re: Re: Re: caute

(bedřich-, 28. 10. 2011 6:48)

moc to netočte,jo,rád to čtu.Ne?! tak jinam-já mám taky rád červenou knihovnu,ale zde je prostor jen pro dvojsmyslnosti,ty jsem vždy nenáviděl-to jsem i až zuřil a jiní mi to otloukali tuplem o ústa,červená knihovna má být poučná-v podstatě je to nuda-ale to , co dnes plodíte na těch vašichfujích není ani tak nuda,jako sciens ficcens-ale akt mezi těmi dvěma je oslizlý,páchnoucí a děláte , že ne -to se týká tak dvou lidí na planetě zemi,že bůh sprostotu a sliz i puch prostě odevzdá těm slizounům.

Re: Re: Re: Re: caute

(helga-, 28. 10. 2011 6:50)

nevím,co to tady mlžíte,prosím vás-buď ty dva si potřebují ten sliz odbourat,nebo dou jeden na fodbal,a vona na kafe.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »