Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč si nedat cigaretu!!! Ťuk, ťuk, ťuk?

 

Na této stránce uvítám vše co se váže k těmto článkům.

ObrazekObrazek

 

 

 

Tabáková směs je jako droga navíc velmi neefektivní, protože kvůli základní návykové látce nikotinu inhaluje kuřák ještě tisíce dalších chemikálií, také dehet, radioaktivní látky – daleko „zdravější“ je prakticky jakákoliv jiná droga v čisté formě, než se invalidizovat, likvidovat zaživa a nakonec udusit kvůli „vytěžení“ psychoaktivního nikotinu.

A co na to politici?

Politik, který nechá dětem k užívání takto zničující drogu a na všech úrovních jí obhajuje jako potravinu, navíc potravinu, která nemusí splňovat na rozdíl od všech (!!!) ostatních splňovat normy na zdravotní nezávadnost, totiž musí být buď zcela sadistický, nebo zcela zkorumpovaný, a jistě mimo zdravý úsudek.

 


Další článek se týká kuřáků marihuany, aby si nemysleli, že jsou
na tom lépe
.

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

 

 

 Mnoho lidí považuje kouření marihuany za zdraví neškodné Britská plicní nadace dnes zarmoutila kuřáky marihuany – zveřejnila totiž výsledky dlouhodobého výzkumu následků, které marihuana působí. Verdikt zní: vykouření tří cigaret ubalených z marihuany působí plicím stejné škody, jaké odpovídají dvaceti vykouřeným tabákovým cigaretám. Pokud jsou marihuana a tabák smíchány v cigaretě dohromady, zdraví škodlivé efekty jsou podle studie ještě mnohem silnější. Podle Heleny Shoveltonové, ředitelky Britské plicní nadace, jde o poměrně jednoduchou záležitost. Jeden šluk marihuanového kouře je prý čtyřikrát objemnější než jeden šluk kouře tabákového.To znamená, že kuřák vdechuje marihuanu hlouběji do plic, kde zůstává déle, než kouř tabákový, a plíce jsou tak vystaveny oxidu uhelnatému po delší čas - a oxid uhelnatý, jak ředitelka plicní nadace připomíná, je poměrně jedovatý plyn. Pokud se týká karcinogenní úrovně marihuanového kouře, studie vypočítává, že rakovinotvorné karcinogeny jsou v marihuaně o celých padesát procent početnější, než v kouři tabákovém.V Británii se již delší čas pokoušejí četné skupiny lobbovat za legalizaci marihuany. Tento průzkum neměl však v žádném případě přispět k diskusi, zda marihuanu "osvobodit" či ne. Předseda plicní nadace Mark Britton řekl BBC jasně, že jediným cílem projektu bylo zkoumat lékařské aspekty kouření marihuany.

  Každým rokem umírá v Británii na plicní choroby asi 150 tisíc lidí a lékaři chtěli zjistit, jak se na plicních nemocech podílí marihuana,o které se mluví spíše jako o droze, která ovlivňuje některé mozkové funkce. Helena Shoveltonová řekla, že úkolem projektu rozhodně nebylo zaujmout morální stanovisko: "Všechno, čeho jsme chtěli dosáhnout, je vzbudit zájem o informace," říká ředitelka britské plicní nadace."Když jsme se totiž z jednoho průzkumu dozvěděli, že si 79 procent mladých lidí myslí, že marihuana je bezpečná, a pouze 2 procenta dotázaných uznává, že marihuana vyvolává dýchací potíže, velmi nás  to vyděsilo," dodala.Podle ní a jejích kolegů zavinily podcenění marihuany lékařské výzkumy, které se prováděly v šedesátých letech.Ať již výzkumný tým chtěl nebo nechtěl zaujmout morální, právní či společenské stanovisko, jistý dopad na veřejnou debatu o marihuaně takovýto průzkum jistě bude mít.

 Lobbyisté za legalizaci marihuany, kteří již se stačili veřejně ozvat, anebo byli dotázáni zdejšími médii, především vyjádřili obavu z toho, že "konzervativní politici tohoto výzkumu zneužijí ve prospěch svých názorů". "Žádný z výsledků lékařského výzkumu se nedotýká základních důvodů,proč vyjmout marihuanu z černého trhu, proč ji právně oddělit od tvrdých drog a proč skončit s kriminalizací těch, kteří marihuanu kouří," podotýká Kevin Williamson ze skupiny aktivistů sdružené kolem vydavatelství Rebel.

 

Obrazek

 

 

Marihuana škodí plicím více než tabák

http://www.bbc.co.uk/czech/britanie/021111_cannabis_pckg.shtml

úterý 12. listopadu 2002, 12:41

 

 

V naší zemi podle velmi precizního výpočtu vědecké rady České lékařské komory doplácíme státním rozpočtem tabákovým podnikatelům 40 miliard (!) korun ročně na zdravotní, sociální důsledky a pohřebné, které si vynucuje tabákové podnikání .

Roční ztráta státního rozpočtu z tabákového podnikání, jeho politické podpory je 80 miliard (!) korun. Daňové výtěžky z tabákových drog jsou ovšem jen 40 miliard (!) korun.

Občané České republiky tedy dotují podnikání tabákových firem, které jim invalidizují a zabíjí děti od nejútlejšího věku částkou 40 miliard korun ročně!

Nikdo z politiků, ani hlavní hygienik, N I K D O Vám nemůže vysvětlit, proč se neřeší epidemie dětského kuřáctví, proč státní rozpočet doplácí každým rokem 40 miliard korun tabákovým podnikatelům. Nikdo z politiků nemůže zodpovědět otázku proč spravuje tabákovou drogu jako potravinu!

 

 

 To je to nejhorší.!!!! A co na to ty kuřáku?

Těším se na Vaše komentáře.Peter King

 

 

Podklady:

 Atraktivní filmové dokumenty i veškeré podklady k tomuto článku naleznete na adrese: www.retezlasky.cz  Projektu Tomáše Hanáka a odborných garantů na obranu dětí před tabákovým podnikáním

<a href="http://www.konopnyshop.cz/e-shop/?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" target="_blank"><img src="http://www.konopnyshop.cz/provize/accounts/default1/banners/480x70.gif" alt="Konopný shop" title="Konopný shop" width="480" height="70" /></a><img style="border:0" src="http://www.konopnyshop.cz/provize/scripts/imp.php?a_aid=860889&amp;a_bid=27893996" width="1" height="1" alt="" /> 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: ..nojo

(alice-, 24. 10. 2011 8:51)

souhlasím,je tolik hnusu mezi těma,kam člověk občas musí jít,že žasnu,jak je možné,že i lékaři,učitelé a ostatní veřejní pracovníci mají -li ne vedení Boha,vidíte , co za smetiště a ohavy,jiné slovo toto těžko vystihuje-to jsou.

Re: Re: Re: Re: ..nojo

(kytka-, 24. 10. 2011 8:53)

co jste tak vyvalení ze slova Bůh,jste u Bendy na webu,tam je to normální,vy pitomé,výfukové plyny a nic než pitomé,debilní páry ničeho-hleďte se učit na zemi slušně žít,máte zatraceně skluz!

Re: ..nojo

(darja-, 24. 10. 2011 8:57)

a kecáte-ta vaše cigára se s bídou omezují na rarras bulbba-taky už nejste nejmladší.

Re: ..nojo

(adam-, 9. 12. 2011 13:40)

nemají tě asi rádi,tak to neřeš ničím,co je cígo beze zlata,vole.

pro holku x

(Kings, 5. 5. 2008 11:18)

Vůbec není jednoduché poznat účinky THC na člověku který hulí každý den.Dobré je si hlídat co ten člověk mluví,někdy stačí i pár minut a už si nepamatuje co řekl. Občas se dost přeřekává a hlavně si moc nepamatuje druhý den co říkal ten minulý.S očima nemusí být vůbec nic, je to jen na typu člověka, jak se jeho organismus s tím vypořádá.Jinak tato látka rychle odezní i když v krvi zůstává až dva měsíce.Oproti alkoholu který zůstává v krvi skoro půl roku a totálně devastuje vše co mu příjde do cesty.Dopufám že odpověď stačí pokud né tak se ještě ozvi.Zdraví Kings

Re: pro holku x

(není mi dávána skupinová arthe-terapie,jsem pro okamžitý kolaps každého,kdo mi vnucuje život s tebou., 24. 10. 2011 8:45)

žádná skupinová arthe-terapie-mám pocit,že stále mlžíte-prý nemáte rád ani kouření,ani skupiny!

Re: Re: pro holku x

(aleš-, 22. 11. 2011 12:44)

nemám ráda, když mám holčičí jméno,tak píšu klučičí,nikdo mně pak nechce brát vážně----hele,jak , za prvé víte,že sem nějaká lída hloupá,za druhé-co vás nutí k tomu,aby vy jste se ozval nějakej holce iks,já pak žárlím...pak si říkám,aha-pán bůh to vidí jinak,tomuto člověku nedůvěřuji , tímto,nemá pro mne ten správnej punc...

Re: pro holku x

(darina-, 24. 10. 2011 8:46)

co furt pro holku,urazit vám pánové tlamy a vašim nahazovačkám taky.

Re: pro holku x

(alina-, 22. 11. 2011 12:41)

no,já se teda eště ozývám,mně to teda nestačí,mně už bolí úplně celej můj /hřbitovní zákoutí / tomu už říkám.... a pane Bendo,kdo je vlastně ta holka iks-třeba to ani nejsem já...

Re: pro holku x

(laděna X, 9. 12. 2011 13:39)

je s podivem,co nakecá jeden pubertální hoch-a teď si představ,hochu,že vás,pubertálních lidí je devadesát devět celých devět desetin procenta na planetě zemi....

je u mužů nejlépe nechat být,jak narostlo a neznásilňovat-

(oblé bříško-, 9. 12. 2011 13:36)

dietami typu-nejím,u muže je to nebezpečné z hlediska vyvažování kyselin a mastných aminokyselin,které jsou důležité na harmonizaci celého tělesného aparátu.Člověk má hlad,tedy jí a je to v pořádku.

nemá strach-neříká ani v duchu-ach,ach,ach-

(má hvězdička-, 9. 12. 2011 9:17)

jest milá dceruško jediný bůh.má tebe jedině a ještě ne vinně-má tebe pro sebe jako svou stráž,vždyť už to dcerko má předávno znáš..nad mraky naděje nevysvitne-slunce se neschová v blahobytě-jsi mi i oporou beze všech změn,sprostá je planeta,ty jsi šla do světa na malou chviličku jen...jen se ti na malou chvilinku andílku můj zazdálo,že ten bůh nebude tvůj..ale já úsměvem vyléčím splín a moji hvězdičku nedám ,věř,jim.

Jen jestli jde o nikotin

(Bandy, 4. 11. 2007 18:34)

Účinky nikotínu jsou patrné při prvním šluku. V době, kdy už vzniká závislost se nedostaví to příjemné ani po celé krabičce. Jen už bez toho nejde být a každá nová cigareta je douškem pro žíznivého.
Je tu jiný pohled na věc. Většina kuřáků začíná ve věku školou povinných. Proč tomu tak je ? Nějaký hrdina stopí otcovu cigaretu a kouří. Nabízí ostatním a kdo odmítne je v této společenské skupině "srabem". Nekuřáctví je vyčleňuje z party. Vždyť tam kouří všichni. To je nadřazuje. A nástup návyku je zaručený a neodvolatelný.
Popisovat zdravotní důsledky kouření zcela zřejmě není příliš účinné. Kouří přes šedesát procent populace. Zahrnuti jsou i kojenci.
Jestli by nebyl účinnější tlak odjinud. Třeba výroky typu:"Hezká holka. Škoda že kouří." Nebo: "Byl by příjemným společníkem. Jen ty cigarety." .Podobný tlak ze všech stran by mohl způsobit, že kuřák se svým návykem společensky degraduje. Nejen proto, že narušuje ekosystém okolí,čímž je padouch, ale také proto, že je slaboch neschopný se vyrovnat sám se sebou. Krakonoš s dýmkou není výjimkou. Co machruje ? Závislák.

Re: Jen jestli jde o nikotin

(degradován na kuřáka-, 13. 11. 2011 8:34)

to je to,říká se tomu schizofrenie kuřáků-to je věda,nechat kuřáka jen tak v pohodě,když o pohodu stojí a nekvákat , jaké šaty měli ve výloze...

Re: Jen jestli jde o nikotin

(hezký holki-to ja rad-, 29. 11. 2011 16:39)

jen ne ty,co nekouřej a nechlastaj,vy dobytku.....naštěstí se s takovým čunětem ani bavit nebudu,poručím mu,šlapej po božím,nebo táhni do hajzlu..

pro začátek

(Kings, 4. 11. 2007 20:00)

V našem městečku rozjíždím kampaň proti kuřákům,pro začátek budu fotit prodejce jak prodávají cigarety nezletilím dětem.Co si od toho slibuji?Někde se někdy musí začít.

Re: pro začátek

(aánna-, 29. 11. 2011 16:35)

no,jo-ty z tebe budou fakt vojetý,nádhero -co se tak snažíš,nech laskavě děti dejchat po jejich...a já jsem si zapálila svátečně,ale ví to jen můj přítel Bůh..vy vencové,víte hovno...a taky jej chcete vědět..

mám ráda lidi a to strašně-

(helenka-, 14. 11. 2011 8:57)

a navíc,voni maj prachy a já ne...

jdeme někam komunikejšn,ne?

(standa o ivovi-, 14. 11. 2011 8:56)

ale neříkej nic ivovi,pepku-je už jak ta kráva jeho,co s ní točí v lípě,má furt kecy o komunikaci a zatim mi utikaj poslední zbytky mládí---

maj dneska v krámě ty dlouhý šrouby na kolo,mám to , ivo,koupit?

(standa-, 14. 11. 2011 8:54)

a tu krávu nech plavat,cítím z ní starobu a chtíč,seš mladej,bylo by tě škoda,vona divně kouká,asi je mešuge,ta ženská se mi nelíbí,jak tě péruje očima....


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »