Jdi na obsah Jdi na menu
 


pro kuřáky Marihuany

27. 3. 2008
Nalézáte se na stránce kde se nachází články které si protiřečí.Příjemnou zábavu při čtení.


Marihuana škodí plicím více než tabák

 

 

 Mnoho lidí považuje kouření marihuany za zdraví neškodné Britská plicní nadace dnes zarmoutila kuřáky marihuany – zveřejnila totiž výsledky dlouhodobého výzkumu následků, které marihuana působí. Verdikt zní: vykouření tří cigaret ubalených z marihuany působí plicím stejné škody, jaké odpovídají dvaceti vykouřeným tabákovým cigaretám. Pokud jsou marihuana a tabák smíchány v cigaretě dohromady, zdraví škodlivé efekty jsou podle studie ještě mnohem silnější. Podle Heleny Shoveltonové, ředitelky Britské plicní nadace, jde o poměrně jednoduchou záležitost. Jeden šluk marihuanového kouře je prý čtyřikrát objemnější než jeden šluk kouře tabákového.To znamená, že kuřák vdechuje marihuanu hlouběji do plic, kde zůstává déle, než kouř tabákový, a plíce jsou tak vystaveny oxidu uhelnatému po delší čas - a oxid uhelnatý, jak ředitelka plicní nadace připomíná, je poměrně jedovatý plyn. Pokud se týká karcinogenní úrovně marihuanového kouře, studie vypočítává, že rakovinotvorné karcinogeny jsou v marihuaně o celých padesát procent početnější, než v kouři tabákovém.V Británii se již delší čas pokoušejí četné skupiny lobbovat za legalizaci marihuany. Tento průzkum neměl však v žádném případě přispět k diskusi, zda marihuanu "osvobodit" či ne. Předseda plicní nadace Mark Britton řekl BBC jasně, že jediným cílem projektu bylo zkoumat lékařské aspekty kouření marihuany.

  Každým rokem umírá v Británii na plicní choroby asi 150 tisíc lidí a lékaři chtěli zjistit, jak se na plicních nemocech podílí marihuana,o které se mluví spíše jako o droze, která ovlivňuje některé mozkové funkce. Helena Shoveltonová řekla, že úkolem projektu rozhodně nebylo zaujmout morální stanovisko: "Všechno, čeho jsme chtěli dosáhnout, je vzbudit zájem o informace," říká ředitelka britské plicní nadace."Když jsme se totiž z jednoho průzkumu dozvěděli, že si 79 procent mladých lidí myslí, že marihuana je bezpečná, a pouze 2 procenta dotázaných uznává, že marihuana vyvolává dýchací potíže, velmi nás  to vyděsilo," dodala.Podle ní a jejích kolegů zavinily podcenění marihuany lékařské výzkumy, které se prováděly v šedesátých letech.Ať již výzkumný tým chtěl nebo nechtěl zaujmout morální, právní či společenské stanovisko, jistý dopad na veřejnou debatu o marihuaně takovýto průzkum jistě bude mít.

 Lobbyisté za legalizaci marihuany, kteří již se stačili veřejně ozvat, anebo byli dotázáni zdejšími médii, především vyjádřili obavu z toho, že "konzervativní politici tohoto výzkumu zneužijí ve prospěch svých názorů". "Žádný z výsledků lékařského výzkumu se nedotýká základních důvodů,proč vyjmout marihuanu z černého trhu, proč ji právně oddělit od tvrdých drog a proč skončit s kriminalizací těch, kteří marihuanu kouří," podotýká Kevin Williamson ze skupiny aktivistů sdružené kolem vydavatelství Rebel.

http://www.bbc.co.uk/czech/britanie/021111_cannabis_pckg.shtml

úterý 12. listopadu 2002, 12:41


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil free demo

(Mashafar, 12. 12. 2017 19:57)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Mají se trochu víc zajímat

(Lidka, 16. 5. 2012 19:05)

ve škole ne učitelé,ale děti o jiné věci,nežli je sex,protože toto pak dožene mladého člověka k tomuto činu,že neví,jak si ne zpestřit žití,oni se toho bojí,ne že ne,/jsem učitelka na druhém stupni,vím o žácích dost/,ale tlak nekalé veřejnosti mladé lidi už zničiol tak,že nevidí tito mladí lidé žádnou pozitivní radost ze žití.Chtějí raději zemřít.

Re: Mají se trochu víc zajímat

(Kings, 3. 11. 2012 18:41)

Máte pravdu, dnešní mládež má málo aktivit o morální stránce toho moc taky nepobrala.Nejlepší ležet u PC a facebook atd. Zásadní životní hodnoty chybý. Bylo by potřeba vrátit se o 60let zpět( jak říká mládež do pravěku)Málo práce hodně zahálky. Zlaté pravidlo všeho moc škodí.

Údiv.

(Karel, 10. 3. 2010 20:32)

Tak to mě tedy velice překvapilo, že je to tak škodlivé. Nikdy nezapomenu na ty obří plakáty před několika lety po Praze a jeho metru kde se psalo, že kouření marihuany neškodí tolik co tabák a nezpůsobuje rakovinu plic. A potom věřte médiím. VŠE je jen pitomá lež. Chtějí nám vymýt mozky. Nedejte se!

Re: Údiv.

(Kings, 3. 11. 2012 6:38)

Určitě škodí, vždy při pořekadle všeho moc škodí, takže ...

to je ono

(Kings, 12. 5. 2008 22:54)

Ještě by na tom Ti nahoře pěkně vydělali.Jako na chlastu a na cigaretách i když oba dobře víme že zdravotnictví léčba kuřáků a opilců stojí daleko víc než je výtěžek z daní, které odvádí podnikatelé kteří legálně prodávají drogy jako je alkohol a cigára.Tak zatím Kings

Pěkný článek ale sem PRO :-D...

(Tyberion, 10. 5. 2008 23:12)

Dík pěkný článek taky sem si myslel že travka škodí méně a tak podle toho jak ji kdo často kouří že... Stále ale nechápu proč kolem toho dělajj takový povyk:-D.Sou to šašci proč neřeší ve vládách duležitější věci než jestli ji legalizovat nebo stale vymyšlet proč ne.Nevím co by se tak podstatneho změnilo:-D kouřila by se pořad stejně jako do teď a misto těch stupidit by měly poslanci a podobné paka, přemýšlet o duležitějších věcech!!!... zatím se mějj:-);-) (Tyberion)