Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše paměť má dvě zcela odlišné roviny

28. 3. 2008

Rovina fyzická - prožitky, obrazy, vůně, zvuky, zkrátka všechny prožitky vnímané našimi smysly, jsou zde uloženy do neviditelné přihrádky.Tato paměť se čas od času automaticky přerovnává a třídí. Proto se stane, že prožité věci, buď časem zapomeneme, nebo jsou zde na neurčitou dobu uloženy. Všechny procesy dějící se v této fyzické rovině jsou ovládány našim mozkem. V lidském mozku je tedy určitá oblast vymezena pamětí.

Druhá rovina naši paměti je rovina mentální - všechny prožitky vnímané naši duševní energií jsou zde ukládány do přihrádky, která se ale na rozdíl od první fyzické roviny, nikdy nepřerovnává. Tak jak citové prožitky uloží, tak tam navždy zůstanou. V této paměti jsou uložena všechna data,která jsou starší než datum našeho narození. Obecně lze tuto rovinu paměti nazvat podvědomím.

Proto je možné hypnózou,časovou regresí a podobnými technikami znovu vyvolat obrazy z raného dětství, prenatálního vývoje, nebo dokonce ještě obraz předchozího života. Jde o to, odpojit naši fyzickou paměť a přepnout neviditelným tlačítkem na paměť mentální. Pak lze pracovat s negativními prožitky a odstraňovat bloky, které se negativními emocemi vytvořily na naší duši.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mozek a aminokyselá reakce-

(Anna-2, 30. 11. 2011 7:26)

aminokyseliny jsou i kmitočty a dráždí prudce mozkovou kúru,kdy se člověk neustále vystavuje stresovým situacím a prudkému vzteku-to je to -nemám sebe rád ,tedy nikoho..

mozek a upozornění-

(Anna-, 30. 11. 2011 7:24)

mozek má ,podle mne další spektra,čili jest na bázi kyselin a aminokyselin,kdy sebe člověk má , pokud na toto vůbec jest schopen přijít a takto cítit-kdy sebe člověk má za egoistu a vysílač,tedy mozek se chová ne vstřícně k rovině pozitiv a pravd.